BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rövidül a hongkongi brókerek ebédszünete

2012. március 6. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hiába a hongkongi brókerek és étterem-tulajdonosok kitartó tüntetései, a hongkongi értéktőzsde (HKEx) döntése értelmében hétfőtől 90-ről 60 percre csökkentik az üzletkötők ebédszünetét. (A déli szünetet tavaly márciusban vágták első körben két óráról másfélre.) A lépést a börze a régiós konkurensekkel szembeni versenyképesség fokozásával indokolja, ezt szolgálja a kereskedési idők közelítő összehangolása is. A tiltakozó brókerek − élükön az üzletkötők szakszervezetének elnökével − fő kifogása, hogy a döntés inkább a nagy cégeknek kedvez, a kisebb szolgáltatók alkalmazottai viszont attól tartanak, hogy az üzletmenet szempontjából kiemelten fontos ügyfélebédekre egyszerűen nem lesz idejük. A kereskedési idő a módosítást követően öt és fél órára növekszik a két évvel ezelőtti négy órához képest, ami − figyelembe véve az Európában és Amerikában bevett, szünet nélküli, gyakran nyolcórás kereskedést − még mindig főúrinak számít.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet