BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megkezdi tőkeereje növelését a Commerzbank

2012. március 6. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az első félévben hibrid tőkeelemek új részvényekre való cserélésével 776 millió euróval javítaná Tier 1 tőkéjét a Commerzbank − jelentette be hétfőn a második legnagyobb német pénzintézet. A tervek szerint a bank 361 millió darab új részvényt konvertálna 965 millió euró össznévértékű hitelviszonyt megtestesítő értékpapírokra. Ennek révén összességében 87 millió euróval dobnák meg az időszak adózott eredményét. A zártkörű kibocsátással letudott csere 7 százalékkal emeli ugyanakkor a bank jegyzett tőkéjét. Az eredetileg február 23-án beharangozott akció keretében összesen 511 millió (azaz 10 százaléknyi) új részvényt bocsát ki a pénzintézet. A 2017-ig lebonyolított cseréket követően Tier 1 tőkéjét 1,2 milliárd euróval növelné, ami 484 milliós pozitív adózás előtti eredményhatással járna. A bejelentést követően 3,3 százalékkal esett a bankpapír, ám az év elejétől még így is csaknem 46 százalékos plusznál jár, miután a bank bejelentette, nem vesz igénybe állami segítséget az EBA által előírt tőkemegfelelési mutató eléréséhez, valamint az ECB hároméves refinanszírozási tenderén sem vesz részt. A német bankmentő alap, a Soffin azonban szavazati joggal nem járó csendestársi pakettjének egy részét 120 millió részvényre váltva megtartja 25 százalékos részesedését a Commerzbankban.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet