BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rontott Telekom célárán a Wood

2012. március 5. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Wood & Company 653 forintról huszáros vágással 473 forintra csökkentette a Magyar Telekomra vonatkozó célárát, tartás ajánlását viszont változatlanul hagyta. A \"Viktor áldozata\" cím alatt futó elemzés több kockázatra is felhívja a figyelmet, amelyek miatt a 2013−2015. közötti időszakra vonatkozó eredményvárakozásait is mérsékelte a cseh brókercég.

A fő kihívást a Telekom számára a negyedik, állami mobilszolgáltató megjelenése jelentheti az elemzés szerint, a két évvel ezelőtti lengyel példa alapján ugyanis az új szereplő megjelenésével élesedő árverseny miatt a mobiltelefon szegmensben 4 százalékkal csökkenhet a Telekom árbevétele. Ráadásul a társaság már korábban jelezte, hogy EBITDA-ja az árbevételnél gyorsabb mértékben morzsolódhat le, mivel nincs már tér további költséghatékonysági intézkedések végrehajtására, így a nettó eredmény sor még érzékenyebb lesz az árbevétel változására.

A Wood a piaci konszenzussal szemben arra számít, hogy a Magyar Telekom nem tér vissza a 2006−2009. közötti 74 forintos osztalékszinthez, várakozásaik szerint 2013-ban papíronként 55, míg 2014−2015-ben 50 forintot fizet majd a cég. Az alacsony szinten beragadó eredmény miatt a brókercég elemzője úgy véli, a Telekomnál tovább növekedhet majd a régiós hármas fogat (TPSA és Telefónica O2) összehasonlításában már eleve legmagasabb eladósodottsági ráta a célból, hogy továbbra is fizetni tudják az osztalékot. A Wood szerint az ágazati különadót 2012-t követően kivezeti Magyarország, mivel egyre fokozódik az uniós nyomás, hogy állítsa vissza a hagyományos adórendet az összes iparágban.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet