BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem él a jegybank likviditási vonalával az OTP

2012. február 27. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Két számjegyű bővüléssel számol az idén az OTP magyarországi vállalati hitelkihelyezései terén és a lakossági hitelezésben is tartani kívánja piaci részesedését − nyilatkozta a Reutersnek Bencsik László, a bank vezérigazgató-helyettese. A vállalati hitelezés felfutását segítheti, hogy a szegmens teljes állománya tavaly csökkenést mutatott, kedvező piaci helyzetet teremtve a pénzintézetnek. A forintforrásokkal mindenesetre nem lesz gond, a bank jelentős likviditási tartalékkal rendelkezik, ezért az OTP nem tervezi igénybe venni az MNB által nemrégiben bejelentett likviditási eszközöket. A végtörlesztések kapcsán korábban közzétett 40 milliárdos veszteségvárakozásról a vezérigazgató-helyettes közölte, a végleges számot a március 9-i gyorsjelentés tartalmazza majd, leszögezte azonban, hogy az önkormányzati devizahitelek kiváltására irányuló programon már dolgoznak a banknál. Bencsik szerint Magyarország idén nagy valószínűséggel elkerüli a recessziót, az OTP a maga részéről nulla százalékot éppen csak meghaladó gazdasági növekedésre számít.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet