BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új vezetők az E-Starnál

2012. február 23. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bejelentette a menedzsmentet érintő személyi változások részleteit az E-Star. Az idei első negyedévben távozik a társaság pénzügyi igazgatója, a műszaki vezérigazgató-helyettes, valamint a stratégiai és üzletfejlesztési igazgató. Összességében a budapesti központban dolgozó alkalmazottak száma a tavaly októberi 54 főről március végére 40 fő alá csökken. A társaság a hatékonyságjavító intézkedések végrehajtását a február 27-ével munkába álló Benke Ákos pénzügyi igazgatóra és Szekeres Szabolcs általános vezérigazgató-helyettesre (korábban az ÁV Rt. és a Budapest Bank vezetője) bízza. Szekeres hat hónapos határozott idejű megbízatása során a vállalat stratégiáját vizsgálja felül, valamint tartja a kapcsolatot a stratégiai befektetőkkel, illetve az önkormányzati és kormányzati partnerekkel. A cég külön közleményben tudatta, hogy a 85,37 százalékos tulajdonában álló, délkelet-lengyelországi E-Star Elektrociep³ownia Mielec Sp. z o.o. megkapta egy energetikai célú termikus hulladékhasznosító mű projektjének megvalósításához szükséges környezetvédelmi engedélyt. A projekt várható pénzügyi hatásait vizsgálja a vállalat.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet