Öt nappal a Hun Mining (ex-Genesis) BAZ megyei Hangácsra összehívott közgyűlése előtt lemondott igazgatósági tagságáról a társaságot (eredetileg Novotrade néven) megalapító Rényi Gábor. A cég életében nem ez az első eset, hogy Rényi távozik, eddig azonban minden esetben visszatért végül az igazgatóságba. Legutóbb a napelemgyártás tervezgetését bányaipari ígérgetéssel felváltó ügyletet hozta tető alá, ám az érdemi tevékenység megkezdésére − a hosszú évek gyakorlatának megfelelően − azóta sem került sor.
