BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sikeres fúrás a Pannergynél

2012. február 20. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kistokaji visszasajtoló kút január eleji befejezése után alig egy hónappal a társaság várakozásait meghaladó eredménnyel lezárult a második mályi termelőkút fúrása − jelentette be a Pannergy a BÉT honlapján. A közlemény szerint a vártnál gyorsabban és sekélyebb mélységben sikerült elérni a repedezett vízadó réteget, 1494 méteres mélységben, így a munkálatok a tervezettnél szerényebb költségvonzattal jártak. Az előzetes adatok szerint a kút kimagasló, percenként 8000 literes vízhozamot biztosít, amelynek hőmérséklete a kútfejen mérve meghaladja a 90 fokot. A hidrogeológusok kezdeti kiértékelése alapján jelentősen magasabb vízhőmérséklettel lehet számolni hosszú távon. A későbbiekben zajlik le a kút hosszú távú tesztelése és próbatermeltetése. A két termelő és az eddig létesített egy visszasajtoló kút mellett megkezdődtek a negyedik egység fúrásának előkészületei. Bokorovics Balázs, a Pannergy elnöke a közleményben leszögezi, hogy a társaság, terveit tartva, a 2012-es téli fűtési szezonban megkezdi a szolgáltatást Miskolcon.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet