BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megindult a verseny a londoni fémtőzsdéért

2012. február 20. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A NYSE Euronext, illetve a chicagói CME-csoport is beadta az esetleg 1 milliárd fontot is elérő ajánlatát a londoni fémtőzsde (LME) felvásárlására − értesült a Financial Times az ügyhöz közel álló forrásokból. A 135 éves LME még szeptemberben jelentette be, hogy 10 potenciális vevő fejezte ki érdeklődését felvásárlása iránt. Az újság forrása szerint a börze könyveit végül megvizsgáló durván 15 társaság fele tett ajánlatot a múlt szerdán lezárult első fordulóban. Köztük van a régóta favoritnak számító CME fő riválisa, az IntercontinentalExchange (ICE), ám a várakozásokkal ellentétben a Deutsche Börse és a londoni értéktőzsde (LSE) sem tett ajánlatot. A NYSE lépése ellenben sokakat meglepett, ám az nem nélkülöz minden alapot. A csoport árupiaci és határidős üzletága, a Liffe már jelenleg is több raktárat közösen használ az LME-vel a fizikai szállításoknál. Az LME igazgatósága február 23-i ülésén értékeli az ajánlatokat. Az 1 milliárd font sterlinges értékeltségi szint mindenesetre több mint tizenötszöröse az eladás tervének bejelentését megelőző utolsó kötésárfolyam alapján számolt értéknek.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet