BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordgyenge évet zárt a forint

2012. január 2. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az év utolsó kereskedési napjának reggelét még csendes unalommal indító forintpiacon a jegybanktörvény elfogadását követően gyorsultak be az események. A forint a nap eleji 310,30-ról a szavazást követően 315,65-ig lőtt ki az euró ellenében (a történelmi csúcsot novemberben 317,60-on ütötte a jegyzés). Innen csak az euró/dollár felfelé korrekciójára csorgott le 314,80-ig a keresztárfolyam. A svájci frankkal szemben 254,80-ról gyengült 258,85-ig a forint, míg a dollár ellenében 239,80-ról gyengült 243,80-ig, ahonnan 242,95-ig korrigált vissza estére.

A jegybanktörvény megszavazása ugyan nem volt nagy meglepetés, de elfogadása sok jót nem vetít előre 2012 tekintetében sem, és várhatóan még több csörte következhet a kormány, az EU és az IMF között − mondta a Napi Gazdaságnak Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank üzletkötője.

Az viszont biztos, hogy a forint 1999 óta a legrosszabb évét zárta. A Bloomberg adatai szerint idén csaknem 12 százalékot gyengült a magyar fizetőeszköz az euró ellenében, júniustól számítva viszont a leértékelődés 16 százalékos, ami a Bloomberg által követett 170 deviza teljesítménye közül a leggyatrábbnak számít.

A változatlanul maradó két legrövidebb lejárat kivételével 3-4 bázisponttal mérséklődtek a hozamok pénteken, 20 bázisponttal csökkent viszont az ötéves referenciahozam.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet