Bár napközben több ízben a pozitív tartományban is járt, végül rendkívül szerény forgalom mellett gyengüléssel zárt a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. Igencsak visszafogott forgalom jellemezte a pesti parkettet kedden, amire persze az ünnepek közeledtével lehetett is számítani. A továbbra is a bizonytalankodás jeleit mutató befektetői hangulatban a BUX közel 1,2 százalékos mínuszban, 16 925 ponton fejezte be a keddi kereskedési napot. A forgalom roppant szerény volt, alig haladta meg a 8 milliárd forintot. A régióban a pesti tőzsde a gyengébben teljesítők között szerepelt, Varsóban, Bécsben és Prágában is nagyobb pluszt ért el az irányadó index, Pozsonyban viszont erősebben hanyatlott. A vezető papírok között mindössze az OTP volt képes a drágulásra, bár ez is igencsak visszafogott volt. A bankpapír jegyzése 0,8 százalékkal, 3041 forintig kúszott föl, ötmilliárd forintot el nem érő forgalomban, szektortársa, az FHB pedig 2 százalék körüli pluszt ért el. A blue chipek között a Mol volt a nap vesztese, 3 százaléknál nagyobb gyengüléssel, ami 17 740 forintos záróárat eredményezett. Az Mtelekom 1 százalékot közelítő mértékben veszített árfolyamából, amely így 520 forinton állt záráskor. Hasonló mértékű gyengülést követően a Richter 34 380 forinton fejezte be a napot, míg az Egis 18 ezer forinton stagnált. Az újabb sajátrészvény-vásárlási akciójáról hírt adó Pannergy − melynek sajátrészvény-állománya immár a teljes állomány 13,74 százalékát teszi ki − három tized százalékkal, 625 forintig drágult. A kis papírok ezúttal jobban szerepeltek a vezető részvényeknél, a BUMIX index megúszta jóval kisebb gyengüléssel. Ebben a körben a 12 százaléknál nagyobbat dráguló Optisoft vitte a prímet, míg a másik végletet a közel 20 százalékot zuhanó Nordtelekom jelentette.
