A szerdai, robusztus emelkedés után jelentősen gyengült a BUX, a Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója közel 3 százalékos mínuszban, 17 148 ponton fejezte be a napot. Az összehangolt globális jegybanki intervenció hírére a kedvező nemzetközi hangulathoz igazodva az előző napon még négy százalék fölött tudott erősíteni az index, ám csütörtökön − követve a korrigáló nagy piacokat, sőt azoknál jelentősebben gyengült a BUX. A mutató délelőtt egy rövid időre még a pozitív tartományban is fölbukkant, végül azonban csaknem napi mélypontján zárt. A forgalom szerény volt, és csak a kis papírok profitáltak a befektetői aktivitásból. A blue chipek között az OTP és a Mol szenvedte el a legnagyobb árfolyamesést − mindkettő 4 százalékot meghaladó mértékben veszített jegyzéséből. A nap vesztese a bankpapír volt, amely 3180 forinton állapodott meg a nap végén. Az OTP-nél csak a Hun Mining (a korábbi Genesis), a Hybridbox és a Csepel esett nagyobbat. Nem sokkal járt jobban a Mol-részvény, amely 17 900 forintig süllyedt. Ehhez képest az Mtelekom stagnálása és a Richter néhány tized százalékos gyengülése kimondottan elviselhetőnek tűnik. Megint a parketten hétfőn bemutatkozó Futuraqua volt a nap nyertese, 20 százalékos drágulással, ám elhanyagolható forgalomban. A társaság csütörtökön jelentette be, hogy milyen ütemezéssel értékesítenék saját részvényeiket. A nagyobb forgalmú részvények között az Egis 1 százalék körüli erősödése már kiemelkedő eredménynek számít, a Rába már csak hajszálnyival drágult, az FHB pedig − ha nem is az OTP-hez mérhető mértékben − ugyancsak olcsóbb lett. A javuló eredményekről beszámoló Synergon másfél százalék körüli emelkedéssel állt záráskor − igaz, forgalma a 10 millió forintot sem érte el.
