BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bukhatnak a vádak Hernádi ellen

2011. december 1. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Gazprom irányítása alatt működött az a két ciprusi offshore cég, amelyeken keresztül kifizetésre kerülhetett az a 10 millió euró, amellyel a volt horvát kormányfőt, Ivo Sanadert megvesztegethették és ezzel bukhatnak a Mol ellen felhozott vádak − állítja a ma megjelenő Heti Válasz. Ha erre az álláspontra helyezkednének a horvát hatóságok is, az fontos a Mol és az INA számára, hiszen a magyar olajtársaság első számú vezetője, Hernádi Zsolt ellen felhozott vádakat alaptalanná teheti. Azok ugyanis azon a feltételezésen alapultak, hogy a két ciprusi cég a Molhoz köthető, a magyar olajtársaság irányítása alatt álló cégek voltak. Ezeket az információkat a horvát sajtóban többször megjelent információk szerint a horvát ügyészség a korábban vád alá helyezett horvát üzletember, Robert Jezic, a volt horvát kormányfő egykori bizalmasa vallomására alapozta, aki nemrég vádalkuval szabadult − írja a lap. A vádak megdőlése fontos és a Mol-részvény árfolyamára jelentős hatást gyakorló információ lehet, hiszen a Hernádi esetleges távozásával vagy a Mol INA feletti irányítási jogainak elvesztésével kapcsolatos spekulációk régóta nyomást gyakoroltak a kurzusra.

Almás Andor
Almás Andor
Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet