BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizenötmilliárddal több nyereségadót fizet a Telekom

2011. november 25. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Telekom a nemrég bejelentett magyar adóváltozások miatt a 2010. negyedik negyedévben lekönyvelt halasztott adókötelezettség csökkenése visszaforgatásra kerül az idei utolsó negyedévben, ami a nyereségadó körülbelül 15 milliárd forintos emelkedéséhez vezet. Ez annak a következménye, hogy a tavalyi negyedik negyedben egyszeri tételként 14,6 milliárd forint adójövedelmet számolt el a Telekom a társasági adótörvény változása miatt, melynek értelmében 2013-tól a nyereségadó mértékét 19 százalékról 10-re csökkentették. A most novemberben elfogadott törvény szerint azonban 2013-tól érvényben marad az évi 500 millió forintot meghaladó adóalap esetében a 19 százalékos kulcs.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet