A Magyar Telekom a nemrég bejelentett magyar adóváltozások miatt a 2010. negyedik negyedévben lekönyvelt halasztott adókötelezettség csökkenése visszaforgatásra kerül az idei utolsó negyedévben, ami a nyereségadó körülbelül 15 milliárd forintos emelkedéséhez vezet. Ez annak a következménye, hogy a tavalyi negyedik negyedben egyszeri tételként 14,6 milliárd forint adójövedelmet számolt el a Telekom a társasági adótörvény változása miatt, melynek értelmében 2013-tól a nyereségadó mértékét 19 százalékról 10-re csökkentették. A most novemberben elfogadott törvény szerint azonban 2013-tól érvényben marad az évi 500 millió forintot meghaladó adóalap esetében a 19 százalékos kulcs.
