A Raiffeisen a legtöbb piacon csökkenteni tudta céltartalékképzését, Magyarországon viszont (a végtörlesztések folytán) duplázni kényszerült, a magyar leány 152 millió euróval rontotta a társaság eredményét − derült ki a cég gyorsjelentéséből. A bank nyeresége éves összevetésben 58 százalékkal, 130 millió euróra esett a harmadik negyedévben, ám még ez az érték is jócskán meghaladta a 99 milliós elemzői várakozásokat.
A bankcsoport 566 millió eurós kamatbevételt könyvelhetett el, ez közel 9 százalékos visszaesés a tavalyi azonos időszakhoz képest. A jövőt tekintve a sajáttőke-arányos megtérülés terén középtávon a pénzintézet a korábbi 15-20 százalékos sáv helyett a közép-európai gazdasági fejleményekre hivatkozva már csak 15 százalékot céloz meg, a lengyel Polbank akvizícióját is figyelembe véve. (Igaz, a Reuters szerint ezzel még mindig az európai bankok élcsoportjába tartozna, a szektorátlag 10-15 százalék.)
A Raiffeisen ezenfelül visszavonta korábbi kijelentését, miszerint a nem teljesítő hitelek aránya a második félévben tetőzik, a menedzsment szerint ugyanis már nem jelezhető előre pontosan a folyamat. Ezért elképzelhető a céltartalékolás további bővülése, ám ez nem jelenti feltétlenül a rossz hitelek állományának jelentős növekedését. A Raiffeisen core Tier 1 tőkemegfelelési mutatója 7,9 százalékon állt szeptember végén. Az európai bankfelügyeleti hatóság (EBA) által jövő év közepére elérni hivatott 9 százalékhoz 2,5−3,6 milliárd euróval javítanák a tőkehelyzetet.
Az ennek érdekében tervezett intézkedések közt szerepel a válság során kibocsátott szavazati joggal nem járó, magánkézben lévő egymilliárd eurónyi részvényállomány EBA által elfogadott típusú papírokra cserélése, a kockázatos eszközöket 900 millió euróval csökkentenék, míg 800 milliót a visszatartott nyereségből és egyéb megoldásokból számítanának be. A Raiffeisen részvényei 5 százalékkal drágultak a gyorsjelentésre.
