BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Távoznak az állampapírok a BÉT-ről

2011. november 23. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ÁKK hétfőn kérelmet nyújtott be a tőzsdén forgalmazott magyar államkötvények és diszkontkincstárjegyek teljes sorozatainak BÉT-ről történő törlése tárgyában − tette közzé a tőzsde a honlapján. A papírokkal december 30-ig lehet kereskedni, míg a törlésre január másodikán kerülne sor.

Az ÁKK még október közepén közölte, hogy a másodpiaci kereskedés bonyolítását átvevő MTS Hungary Platform jövő év eleji indítását követően megszűnik az állampapírok tőzsdei kereskedése. Ezt követően csak az elsődleges forgalmazókon keresztül lesznek elérhetőek a termékek, míg az árjegyzésbe bevont eszközök főbb adatait (legjobb vételi és eladási ár, illetve hozamok) az ÁKK változatlanul közli majd.

A papírok tavaly és idén is a teljes tőzsdei forgalom 5 százalékát adták, 2010-ben összesen 220 milliárd forint értékben forogtak az állampapírok a BÉT-en, idén október végéig 170 milliárdnyi fordult meg a virtuális parketten.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet