Az ÁKK hétfőn kérelmet nyújtott be a tőzsdén forgalmazott magyar államkötvények és diszkontkincstárjegyek teljes sorozatainak BÉT-ről történő törlése tárgyában − tette közzé a tőzsde a honlapján. A papírokkal december 30-ig lehet kereskedni, míg a törlésre január másodikán kerülne sor.
Az ÁKK még október közepén közölte, hogy a másodpiaci kereskedés bonyolítását átvevő MTS Hungary Platform jövő év eleji indítását követően megszűnik az állampapírok tőzsdei kereskedése. Ezt követően csak az elsődleges forgalmazókon keresztül lesznek elérhetőek a termékek, míg az árjegyzésbe bevont eszközök főbb adatait (legjobb vételi és eladási ár, illetve hozamok) az ÁKK változatlanul közli majd.
A papírok tavaly és idén is a teljes tőzsdei forgalom 5 százalékát adták, 2010-ben összesen 220 milliárd forint értékben forogtak az állampapírok a BÉT-en, idén október végéig 170 milliárdnyi fordult meg a virtuális parketten.
