Az E-Star Nyrt. a távhőszolgáltatás szüneteltetéséről határozott a Somogy megyei Inke önkormányzata által működtetett intézményben november 18-tól, miután az elmúlt hónapok során nem sikerült megnyugtató módon megállapodniuk a kintlevőségek rendezéséről − jelentette be a társaság. A dokumentum szerint ugyan a hőszolgáltatáshoz felhasznált földgáz értékét a társaság a partnerei által elérhető piaci árnál olcsóbban számlázza tovább ügyfeleinek, néhány önkormányzat mégis több millió forintos tartozást halmozott fel az E-Starral szemben. A társaság rövid távon bízik benne, hogy az önkormányzatok hamarosan megoldást találnak a szolgáltatások árának megfizetésére, míg hosszabb távon abban, hogy a kormányzat korábbi bejelentésének megfelelően központi hatáskörbe vonja a helyhatóságok és intézményeik fűtésidíj-kötelezettségének rendezését. Az mindenesetre figyelmeztető jel, hogy a társaság esetében először kellett egy késedelembe csúszó önkormányzat esetében felfüggeszteni a szolgáltatást.
