Jövőre már devizában denominált eszközöket is el lehet helyezni a tartós befektetési számlára (tbsz) az értékpapír-kibocsátási gyakorlattal való összhang érdekében − áll az adótörvényhez benyújtott egyik módosító indítványban. Egy tavaly áprilisi pénzügyminisztériumi állásfoglalás alapján olyan termékek már elhelyezhetőek voltak tbsz-en, amelyek letétigénye és elszámolása forintban van (ez vonatkozik azokra a devizapárokra, amelyek második eleme a forint, a BÉT-en forgó certifikátokra, illetve egyes cfd-ügyletekre). A módosító indítvány most az euróban denominált hazai kötvények, illetve a BÉT-en forgó, de külföldi bejegyzésű magyar részvények, a Fotex, a Graphisoft Park és az AAA Auto eddig rendezetlen kérdését oldotta meg. (A negyedik érintett papírt, az Orcóét még a hatálybalépés előtt kivezetik a pesti tőzsdéről.)
A magyar kisbefektetők számára a magyar állam által kibocsátott eurókötvények szempontjából talán kevésbé releváns a módosítás, ám a befektetési szempontból nagyobb érdeklődésre számot tartó vállalati papírok terén már komoly, összességében több mint 2 milliárd eurónyi (zömében két számjegyű euróhozamot mutató) kötvényt érinthet. A legjelentősebb tételek a Richternek az MNV által kibocsátott, 2014-ben lejáró, részvényre váltható kötvényei, a 2016-ig OTP-re váltható Opus, illetve a hasonló határidővel Molra konvertálható Magnolia kötvények. Az OTP ezenkívül még 500 millió forint értékben bocsátott ki 2016-os lejáratú kötvényeket, illetve azonos összegért lejárat nélkülieket is, utóbbiak jelentős részét azonban már visszavásárolta.
