BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Robbant az OTP-árfolyam

2011. november 18. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Valósággal szárnyakat adott az irányadó magyar tőzsdeindexnek a magyar kormány Nemzetközi Valutaalappal kötendő új megállapodásának híre, ami a kereskedés utolsó órájában éreztette hatását. A BUX-ot 17 000 pont környékén érte a bejelentés. A BÉT indexe 17 500 pont fölé lőtt ki, a 17 370,26 pontos záróérték 3,8 százalékkal múlta felül a szerdait. A régióban a pesti tőzsde ezzel messze a legjobban teljesítő börze volt. Az OTP 6,4 százalékkal, 3095 forintra ugrott, a Mol ugyanennyivel, 18 400-ra drágult, a Telekom 1,2 százalékos erősödéssel, 506 forinton zárt, a Richter pedig 0,7 százalékkal, 36 130 forintra gyengült, míg szektortársa, az Egis jegyzése valamivel több mint másfél százalékkal, 18 800 forintra nőtt. Az OTP a bejelentés pillanataiban kevesebb mint 3000 forinton forgott, a Molt pedig 17 800 forintos árfolyam környékén kapta el a lendület. Elemzők szerint rövid távon az egész hazai részvénypiac profitálhat az IMF és a kormány új megállapodásából, miután a magyar tőzsde alapvetően alulteljesítő volt az elmúlt napokban a bizonytalanság miatt. Az egyes papírok között elsősorban a leglikvidebb magyar papír, az OTP árfolyama reagálhat kiemelkedően jól a hírekre. A kevésbé kockázatos papírok között az MTelekom is részesülhet a hangulat javulásának előnyeiből, a Molban pedig már az elmúlt napokban megindult a fölértékelődés. A kisebb papírok ezúttal csak messziről követték a blue chipeket, a BUMIX index nem egészen másfél százalékkal emelkedett szerdai zárószintje fölé. Igaz, például a Moszkvában gázvásárlási keretmegállapodást kötő KEG közel 6 százalékkal tudott drágulni. A gyorsjelentését ismertető Rába viszont lecövekelni látszik a szerda délután elért 796 forintos szinten.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet