BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olasz bankokon nyert a londoni tőzsde

2011. november 17. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kifizetődött a londoni értéktőzsde (LSE) számára tevékenységének diverzifikálása, a szeptemberben végződött hat hónap során ugyanis részvényenkénti nyeresége 86 százalékkal, 43,1 pennyre bővült, ráverve az elemzői várakozásokra is − írta a Financial Times. A társaság az időszak során 328,1 millió fontra rúgó bevételein 386,5 milliós profitot könyvelhetett el.

A javulás hátterében elsősorban az olasz klíringház hatalmas, 225 százalékos bevételnövekedése áll. Ennek oka az egységnél elhelyezett alapletétek repopiacra való kihelyezéséből származó kamatbevételek, az olasz bankok ugyanis a viharos környezetben előszeretettel éltek a forrásbevonásnak ezen formájával. Az LSE gyorsjelentésével párhuzamosan bejelentette, hogy felvásárolta a kérdéses egység, a Cassa di Compensazione e Garanzia (CC&G) maradék 13,6 százalékát. Az eladói oldalon az utóbbi időben komoly nehézségekkel küzdő UniCredit állt.

Kedden a Goldman Sachs éppen arra hivatkozva rontotta eladásra az LSE részvényeire vonatkozó ajánlását, hogy elemzői szerint nem fenntartható hosszabb távon a CC&G kamatbevétel-termelő képessége. Xavier Rolet, a londoni tőzsde vezérigazgatója szerint a bank kiinduló feltételezései és következtetései nem tűnnek túl logikusnak. Arról azonban nem volt hajlandó nyilatkozni, hol tartanak a LCH.Clearnet elszámolóház felvásárlásáról folytatott tárgyalások.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet