A pénteki felülteljesítést követően hétfőn nemzetközi összehasonlításban is kimondottan gyengén szerepelt a BUX, a mutató 2,8 százalékkal, 16 452 pontra zuhant zárásra, az átlagnak megfelelő, 15,8 milliárd forintos forgalom mellett. (Ezzel szemben a WIG−20 egy százalékot erősödött, míg a nyugat-európai indexek 0,4−1 százalékkal estek.)
A magyar tőzsde alulteljesítése mögött az MNB végtörlesztésekre kiírt eurótendereinek konkrét összege, illetve ezt követően a forint euróval szembeni éves mélypontja, illetve a rossz hangulatban ismét kudarcba fulladó állampapír-aukció állhatott.
Ennek megfelelően a nehezéket az OTP jelentette a blue chipek közül, a bankpapír 7,8 százalékos zuhanást követően technikai szempontból kritikus szinten, 2835 forinton végzett, miután egész nap fontos támaszszintjét tesztelte. A záróérték csupán öt forinttal haladta meg a napi mélypontot. Megszenvedte a hét első kereskedési napját a Telekom is, részvényeire 3,1 százalékkal pénteki értékük alatt, 501 forinton születtek az utolsó kötések.
Az INA októberi szíriai bevételeinek elmaradását bejelentő Mol gyorsjelentésének kiadása előtt 0,9 százalékkal, 16 850 forintra gyengült. A zárás felkötésének köszönhetően erős oldalát mutatta ellenben a Richter, amely 0,03 százalékkal, 36 290 forintra esett. Szektortársa, az Egis már nem úszta meg ilyen olcsón, 1,2 százalékkal, 18 400 forintra rontott. A kimutatható forgalmat felmutató kisebb papírok közül az Est Média lógott ki a sorból, amely 11 százalékkal, 222 forintra javított.
