BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezer visszacsatlakozó a marosi E-Star-leánynál

2011. november 15. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint ezer fogyasztó csatlakozott az E-Star által üzemeltetett marosvásárhelyi távhőrendszerre egy év alatt, és számuk folyamatosan nő − nyilatkozta Dácz Gábor, az E-Star CDR Kft. ügyvezető igazgatója a szekelyhon.ro hírportálnak. Hozátette, amennyiben az állam megszünteti a távhőtámogatást, az önkormányzattal való együttműködés következtében továbbra is tartható lesz az eddigi 231 lejes gigakalóriánkénti fogyasztói ár. Az E-Star − akkor még RFV-ként − a tervezett tizenkétezer ügyfél helyett a leválások után durván 7-8 ezer fogyasztóval vette át a szolgáltatást (Napi Gazdaság, 2011. február 28.). Gyergyószentmiklósról is rossz hírek keringtek nemrég, román lapértesülések szerint több százan válnának le fizetésképtelenség miatt a társaság által üzemeltetett hálózatról, ezt a híresztelést az E-Star később cáfolta.

A társaság november 25-i negyedéves jelentése talán nagyobb rálátást nyújthat majd a romániai működésre, amikor ismerteti majd a menedzsment frissített eredményvárakozásait is, amely már a lengyel Eetek-akvizíció hatását is tartalmazza majd.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet