BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felülteljesítve emelkedett Budapest

2011. november 14. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A reggeli botlástól eltekintve egész napos emelkedést követően nyugat-európai társait lekörözve 4,4 százalékos plusszal, 16 931 ponton búcsúztatta a hetet a BUX, átlagot meghaladó, 17,5 milliárdos forgalomban. Az olasz költségvetési tételek szenátus általi megszavazására (és ezáltal Berlusconi távozásának közelebb kerültére), illetve az új görög kormány beiktatására határozottan javult a hangulat a nemzetközi börzéken, ez pedig a BÉT-en is éreztette hatását.

Az olasz hozamok lejjebb kúszásával a forint is erősödött kissé, így a blue chipek közt az egész Európában rallyzó bankrészvények mellett a csütörtökön szamárpadba ültetett OTP vezette az emelkedést. A bankpapír végül 7,14 százalékos emelkedéssel, 3075 forinton végzett. Szépen teljesített a Mol is, amely a tovább emelkedő olajár mellett a zárás felkötése által is megtámogatva 5,6 százalékkal, 17 000 forintra drágult.

Közel azonos mértékben, 1,4 százalék körül erősödött a Telekom és a Richter. Ez a távközlési cég papírjai esetében 517, míg a gyógyszergyártónál 36 300 forintos záróértéket jelentett. Utóbbi szektortársa, az Egis még tempósabban, 5,6 százalékkal drágult, így 17 645 forinton születtek részvényeire az utolsó kötések.

A kimutatható forgalmat felmutató kisebb papírok közül az állam vételi ajánlatának felügyeleti jóváhagyása után péntektől élő felajánlási időszak első napján újabb 0,4 százalékkal, 797 forintra drágult a Rába. Limittel, 15 százalékkal erősödött az Est Media, ezúttal a névértéknek megfelelő 200 forintra.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet