Éppen csak hogy a pozitív tartományban tudott zárni a BUX, ám ez is csak a záró szakasz felhúzásának volt köszönhető. A BÉT irányadó indexe így 0,13 százalékos plusz mellett 16 216 ponton végzett, magas, 23 milliárd forintos forgalomban. A reggeli nyomott hangulatban még esett a mutató, ám a kora délután éledező optimizmus hatására 16 508 pontig emelkedett. A Franciaország esetleges leminősítéséről keringő piaci pletykák ismét lehúzták a nemzetközi indexeket és a BUX-ot is.
A vezető papírok közül ennek megfelelően a külföldi fejleményekre legérzékenyebb OTP esett egyedül, a bankpapír 4 százalékot gyengülve 2870 forinton állapodott meg, bár délután felszúrt 3043 forintig. Szépen teljesített ellenben a Mol, amely 2,6 százalékkal, 16 100 forintra drágult, amiben szerepet játszhatott a kedvező szerdai kurdisztáni mezőről érkező hír is. Csalódást követő gyorsjelentését követően csak a zárás felkötésének köszönhette a Telekom, hogy végül 2 százalékos plusszal, 510 forinton végzett.
Visszafogottabb teljesítményt mutatott a Richter, amely 0,56 százalékkal, 35 800 forintra drágult. Szektortársa, a 2011/2012-es üzleti évben továbbra is 2−4 százalékos forgalombővülést prognosztizáló Egis gyorsjelentését követően 0,8 százalékkal került feljebb, így részvényeire 17 645 forinton születtek az utolsó kötések.
A forgalmat tekintve továbbra is mozgásban tartja a Rába piacát az állam 815 forintos vételi ajánlata, a gépipari társaság részvényei tegnap 0,38 százalékkal, 794 forintra javítottak. Visszafogottabban, 0,33 százalékkal drágultak az E-Star papírjai, amelyek így 5799 forinton búcsúztak. Az Est Media árfolyama azt követően sem fordult le, hogy a társaság a zárás előtt nem sokkal bejelentette, lemondott vezérigazgatói tisztségéről Balázs Csaba. A részvény 1,75 százalékos plusszal, 174 forintra emelkedett.
