BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óvatosságra int a K&H Alapkezelő

2011. november 10. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az USA és az eurózóna adósságválsága mellett az egyre romló globális növekedési kilátások is komoly nyomást jelentenek a nemzetközi piacok alakulására. Bár egyes fejlett gazdaságok esetében egyre komolyabbak a recessziós aggodalmak, a feltörekvők között, főleg a latin-amerikai és ázsiai térségben akadnak olyanok, amelyek a stabil pénzügyi helyzet mellett jó növekedési mutatókkal rendelkeznek − mondta el Zámbó Tibor, a K&H Alapkezelő portfóliómenedzsere a társaság befektetői klubján.

A fejlődők átlagosan 3-4 százalékkal gyorsabb növekedést mutatnak a fejlett gazdaságoknál, az alacsonyabb eladósodottság mellett pedig még a magasabb irányadó kamatlábak miatt is van még tér egy esetleges nagyobb visszaesés esetén a monetáris lazítással történő gazdaságösztönzésre a szakember szerint.

A K&H Alapkezelő a hazai kötvények alulsúlyozása mellett a pénzpiaci alapok felülsúlyozását javasolja a tőke- és hozamvédett alapok súlyának növelése mellett. A közvetlen befektetéseknél a részvénysúly csökkentését, illetve a devizák felülsúlyozását ajánlják. Utóbbi esetében a forint további gyengülését valószínűsítik az euró, illetve a dollár erősödését a közös deviza ellenében. Részvényalapok terén a feltörekvőkre kihegyezetteket ajánlják, a latin-amerikai (brazil, chilei, mexikói), illetve orosz és török papírokba fektetőket.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet