BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét napirenden a Hun Mining profilváltása

2011. november 9. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kereskedés többnapos felfüggesztése után a Hun Mining Nyrt. (ex-Genesis) hétfőn bejelentette, leányvállalatai többségének értékesítésére vonatkozó jegyzéket írt alá egy Davies Corporation nevű céggel. A bányászati leányvállalatok értékesítését a közlemény a nehéz pénzpiaci viszonyokkal és a külső partnerek fizetésképtelenségével indokolja, bár feltételezhetően az érdemi tevékenységet évek óta nem folytató társaság előtörténete sem segítette elő a finanszírozás előteremtését. A belső átszervezéseket követően véglegesített szerződéstervezet alapján a szellemi termékek, földterületek és kutatási jog kerülne értékesítésre, míg a sugárvédő nehézbeton-alapanyag, a Baritmix termékcsalád többsége maradna a Hun Miningnél, míg a megállapodás értelmében az anyaghányót harmadik félnek értékesítenék. A közlemény szerint a tranzakció letéti megállapodásokon keresztül bonyolódna, a Davies Corporation első körben a Hun Mining 29 százalékos részesedését szerezné meg. Ehhez már szerződött a jelenlegi nagytulajdonos Servertech Inc. társasággal a tulajdonában lévő 15,47 millió részvény megvásárlására.

A tervezett lépések kapcsolódnak a holland 6GMobile nevű céggel folyó tárgyalásokkal, amelynek során a 6G tulajdonosai Hun Mining-részvényeket vásárolnának, míg az anyavállalatot értékesítenék a Genesis utódjának.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet