Nem szűkölködött hírekben a hétfő a pesti részvénypiac szempontjából. A nap eleji hatalmas blokk-kötésekben mintegy 34 milliárd forint értékben cseréltek gazdát nagy pakettek a tőzsdén, piaci információk szerint a magán-nyugdíjpénztári vagyont érintő kötések következtében. Késő délelőtt kiderült a Rába felfüggesztésének oka is, az MNV a legutóbbi záróértékhez képest 31 százalékos prémiumot jelentő 815 forinton nyilvános vételi ajánlatot tett a társaság papírjaira, míg a malajziai DRB-vel már meg is állapodott részesedésének a megvásárlásáról. A nap jó része ettől eltekintve a nemzetközi hangulatnak megfelelően csendes lecsorgással telt. Az esés a végén még kapott némi lendületet, a BUX így végül 1,75 százalékkal, 16 489 pontra rontott. A blokk-kötéseket kiszűrve nem volt túl acélos a forgalom, összesen 11 milliárd forintra rúghatott.
A vezető papírok közül a Telekom járt a legrosszabbul, 2,3 százalékos leértékelődése 508 forintos záróértéket takart. A Mol nem sokkal zárás előtt még a pozitív tartományban is megfordult, 16 180 forintos maximumáról lefordulva azonban napi mélypontja közelében, 15 810 forinton születtek részvényeire az utolsó kötések.
Hasonló mértékben, 1,74 százalékkal gyengültek az OTP részvényei, amelyek így végül 3170 forinton búcsúztatták a hét első kereskedési napját, igaz, jegyzése megfordult jóval lejjebb, 3116-on is. A ma jelentő Richter megúszta 1,16 százalékos leértékelődéssel, ami kereken 35 000 forintos záróértéket jelentett. Szektortársa, az Egis esetében már erősebb volt az eladói nyomás, a kisebbik gyógyszergyártó közel 2,5 százalékkal, 17 360 forintra rontott.
A kisebb papírok közül jelentős, csaknem 4 százalékos mínuszt szenvedett el az Állami Nyomda, ám a nap vesztese egyértelműen a sikeres tőkeemelésre beinduló rally után ezúttal limittel eső Est Media részvénye volt, amely így 219 forinton végzett.
