Jelentősen gyengültek a főbb nyugat-európai tőzsdeindexek és − kevésbé meredeken − a tengerentúlon is lefelé tartottak az indexek pénteken. Ennek eredményeképpen végül megtört a Wall Streeten szeptember közepe óta tartó nyereséges heti zárások sora. A befektetők a csalódást keltő G20-csúcs miatt igen óvatosak voltak, miután a vezető gazdasági hatalmak csak igen kevés részletben állapodtak meg az eurózóna válságának kezelése ügyében, és összességében csak egy későbbi segítség szóbeli ígéretét adták. Emellett a görög kormányfőre váró péntek éjjeli bizalmi szavazás tudata is a nyugtalanságot erősítette. Vélhetően az előttünk álló hét egyik legfontosabb témája is az európai adósságválság lesz, mivel a gyorsjelentési szezon lassan a végéhez közeledik. A befektetőknek a hétfői kereskedés alatt lesz alkalmuk reagálni arra is, hogy a görög kormányfő túlélte a bizalmi szavazást. A jelek szerint a tengerentúlról érkező munkaerő-piaci adat sem tüzelte föl a vásárlási kedvet Európában, ami ugyan felemás képet mutatott, ám némi javulás is kiolvasható volt belőle. A szektorok között a pénzintézetek még az általános mélyrepülést is alulmúlták. Szembetűnő volt az olasz banki papírok zuhanása, amiben minden bizonnyal az IMF pénzügyi segítségének Silvio Berlusconi általi elutasítása is szerepet játszhatott. A pénzintézetek az amerikai piacokon is alulteljesítettek, miután az AIG biztosítási óriás − amelyet korábban hatalmas pénzügyi mentő csomaggal hoztak egyenesbe − a harmadik negyedévre ismét növekvő veszteségről adott hírt. Érdekes módon az arany irányadó határidős jegyzése is gyengült pénteken New Yorkban, 1755 dollárig, ám a veszteségek a bizonytalan hangulat miatt limitáltak voltak.
