Az elemzői várakozásokat hajszállal meghaladó, 200 millió dolláros harmadik negyedévi nyereségről számolt be a New York-i és számos európai börzét üzemeltető NYSE Euronext-csoport. A nyereség 56 százalékos bővülésének hátterében a befektetők fokozódó kereskedési aktivitása miatt a származékos és részvénytranzakciókból származó jövedelmek megugrása áll, ám az adatvendori és technológiai szolgáltatások értékesítése is harmadával bővült. A társaság bevételei éves összehasonlításban ötödével, 1,3 milliárdra bővültek. A NYSE-nek és a Deutsche Börsének november 17-ig kell benyújtaniuk az európai versenyjogi vizsgálathoz azon lépéseket, amelyekkel 9 milliárd dollár értékű egyesülésük után feldarabolnák a határidős üzletágukat. Az ugyanis Európában szinte monopóliummá tenné az egyesült börzeüzemeltetőket.
