Hiába a délutánra érezhetően javuló nemzetközi hangulat, a BUX jelentős, 4,2 százalékos mínusszal, 16 865 ponton búcsúztatta a szerdát. Igaz, volt is mit behoznia a magyar piacnak a hosszú hétvége után. A forgalom is ennek megfelelő volt, 24 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a pesti parketten.
A vezető papírok közül a nap jó részében az OTP teljesített a legrosszabbul, késő délelőtt bőven kilenc százaléki feletti mínuszban, 3193 forinton is megfordult jegyzése. Zárásra azonban magára talált valamelyest a bankpapír, így 6,2 százalékos mínusszal, 3320 forinton végzett. A blue chipeknél végül a Mol lett a nap vesztese, az olajrészvényre 6,66 százalékkal előző záróértéke alatt, 16 055 forinton született az utolsó kötés. A Magyar Telekom intenzívebb hullámvasutazás után 1,2 százalékos mínusszal, 507 forinton állapodott meg. A távközlési cég részvényeinek követését eladás ajánlat mellett 460 forintos fair értékkel kezdte meg a KBC Securities.
Aránylag jól tartotta magát a Richter, amelyet viszonylag stabil teljesítményt követően a zárásban felrántottak, olyannyira, hogy negyedszázalékos pluszban, 35 695 forinton búcsúzott. Szektortársa, az Egis a felkötés ellenére is megrekedt a vörös tartományban, igaz, csak hajszállal, 0,08 százalékkal gyengült, 17 985 forintra. A nap kevés nyertese közül a zártkörű tőkeemelését bebiztosító Est Media a kereskedés zömét felső limites emelkedéssel töltötte, a 14,7 százalékos növekedés 195 forintos árfolyamot takart, igaz, aránylag alacsony, 23 millió forintos forgalom mellett.
A likvidebb közepes és kis papírok közül az Állami Nyomda magához képest igen intenzív, 135 milliós forgalomban esett 0,6 százalékot, a CIG Pannónia 6,9, az E-Star pedig 4,8 százalékkal gyengült, utóbbi ezzel 6000 forint alá esve 5900-on végzett. A hét végéig (vagy az árfolyamot komolyan befolyásolni tudó hír bejelentéséig) felfüggesztették a Rába kereskedését.
