A szaúd-arábiai tőkepiaci felügyelet az ország tőzsdéjének külföldi befektetők előtti megnyitásáról kezdett tárgyalásokat nagy nemzetközi bankházakkal. A térség legnagyobb börzéjét akár már 2012 első negyedévében megnyithatják a külföldiek előtt, akik eddig közvetlenül egyáltalán nem vásárolhattak szaúdi részvényeket. Áttételesen 2010 márciusa óta etf-ekkel, illetve részvény-swapokkal lehetett megjátszani a tőzsdén jegyzett szaúdi papírokat. A tőzsde megnyitása hosszabb távon azzal járhatna, hogy az MSCI is felvenné indexeibe a Tadawul indexet, ami fellendíthetné a likviditást is − nyilatkozta a Bloombergnek egy abu-dzabi elemző.
