Bár a vasárnapi uniós csúcsértekezletet követően kitartott a napközbeni optimizmus a pesti parketten, zárásra azért kissé beöntötték a papírokat. A BUX így végül 17 766 ponton fejezte be a hétfőt, 1,97 százalékkal erősödve. Az emelkedéshez visszafogott forgalom párosult, összesen 12,4 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények.
A vezető papírok közül az OTP emelkedett a legdinamikusabban. A bankpapír még a zárás lekötése ellenére is 3,31 százalékkal erősödve, 3554 forinton végzett, igaz, késő délután 3602 forinton is járt a jegyzés. Az elmúlt időszak alulteljesítését követően acélos oldalát mutatta a Telekom is, amely a délutáni erős hajrának hála 2,3 százalékkal, 528 forintra javított. A kutatási megállapodást bejelentő Mol sem maradt le túlzottan, az olajpapírra 1,76 százalékkal a pénteki záróérték felett, 17 300 forinton születtek az utolsó kötések.
Lemaradónak bizonyult ellenben a Richter, amely a zárás óriási lekötése folytán 0,3 százalékkal lejjebb, 35 550 forinton végzett. Nem úgy szektortársa, az Egis, amelynek árfolyamát épp az ellenkező irányba rántották meg. A kisebbik gyógyszergyártó jegyzése így 7 százalékkal, 18 895 forintra ugrott, amivel ő lett a nap nyertese is. A kisebb papírok közül viszont több is a vesztesek közé iratkozhatott fel, a Hun Mining (ex-Genesis) 5,4, a Nutex (ex-Humet) 3,2, a KEG pedig 1,85 százalékkal esett a tegnapi kereskedésben. Minimális forgalommal, de ezúttal emelkedni tudott az E-Star, amely 2,65 százalékkal, 6580 forintra javított.
