BUX 139877.87 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Profitfigyelmeztetése kapcsán vizsgálják az Erstét

2011. október 19. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az osztrák pénzügyi felügyelet (FMA) vizsgálatot indított az Erste Bank ellen − írta a Reuters. A banknál azt próbálják megállapítani, hogy szabályosan könyvelte-e eddig cds-portfólióját a pénzintézet, illetve hogy a múlt heti profitfigyelmeztetés kiadása előtt félrevezette-e a befektetőket a társaság vezérigazgatója. Az Erste október 10-én közölte, hogy idén 800 millió euró veszteségre számít a magyarországi rögzített árfolyamú végtörlesztések, eurózónás kötvénykitettsége, illetve cds-portfólióján eszközölt leírások miatt. Utóbbi esetében a gondot az okozta, hogy a bank a múlt héten tért át a cds-ek származékos eszközként való könyvelésére, szemben a biztosítási követelésként csupán amortizációs értékvesztéssel történő nyilvántartással. Így az eszközök piaci értékre való átértékelése komoly mínuszt hozott (Napi Gazdaság, 2011. október 17.). A másik vizsgálat Andreas Treichl vezérigazgatóra vonatkozik, aki alig két héttel a profitfigyelmeztetés előtt egy interjúban közölte, a magyarországi végtörlesztések dacára tarthatók az idei profitcélok. Az FMA azt szeretné feltárni, hogy a bankvezér elkövetett-e tiltott árfolyam-befolyásolást, illetve a bank maradéktalanul eleget tett-e közzétételi kötelezettségeinek.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet