BUX 138741.56 -0,54 %
OTP 44750 -0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem tudott magához térni a forint

2011. október 19. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az euró árfolyama kedden kora délelőtt 298 forintig emelkedett, majd e körül ingadozott kora délutánig. Az amerikai tőzsdenyitás előtt a tőzsdék emelkedésével párhuzamosan a forint is tett egy kísérletet az erősödésre, de csak 296,50-ig jutott, majd visszatért a 298 alatti régióba. A nap a devizapiacokon a dollár erősödése jegyében telt, többnapos korrekció után az euró/dollár folytatta hétfőn megkezdett esését. A kurzusnak az 1,3650-es támasz jelentett megállót, ahonnan 1,3720-ig pattant föl, majd ismét visszatért 1,37 alá. A dollár/forint kurzus 217,50-re emelkedett.

Kisebb frankerősödés is megfigyelhető volt délelőtt, a kurzus 1,2330 és 1,2360 között ingadozott az euróval szemben, ami a forint gyengülése miatt 240 forint fölé emelkedő frankárfolyamot jelentett. Késő délután már csaknem 241 forint volt az alpesi deviza egysége.

Az Államadósság Kezelő Központ által a három hónapos diszkontkincstárjegyekre meghirdetett aukción a 30 milliárd forintnyi mennyiségre 69,8 milliárd forintnyi ajánlat érkezett. Az aukción kialakult átlaghozam 6,03 százalék lett, ami 2 bázisponttal alacsonyabb a tegnapi másodpiaci 3 hónapos referenciahozamnál és 1 bázisponttal elmarad a múlt keddi, szintén 3 hónapos kibocsátás átlaghozamánál.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet