A nyitásban tapasztalható szakadásból a nap folyamán kis szépítésre még futotta a BUX-nak, ám végül így is 50 ponttal a napi maximum alatt, 0,4 százalékos mínusszal, 17 386 ponton búcsúzott a mutató. A mozgáshoz mindenesetre forgalom nemigen párosult, összesen az átlagtól igencsak elmaradó 11,5 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a pesti parketten. Hiába erősítette meg a Nemzetgazdasági Minisztérium a válságadók kivezetéséről szóló hírt, a vezető papírok közül csak a két defenzívebb mutatta erős oldalát. A 250 fős elbocsátást bejelentő Telekom a záró szakasz felhúzása alatt 0,4 százalékkal, 508 forinton végzett. Meggyőzőbb teljesítményt mutatott a Richter, amely a délután beinduló emelkedést megkoronázva 2,2 százalékkal, 36 800 forintra javított. Szektortársa, az Egis − a zárás felkötésének köszönhetően − 1,35 százalékkal, 17 220 forintra erősödött.
Az OTP ellenben 0,7 százalékos leértékelődést követően kifulladásba torkolló kitörési szintje közelébe visszatérve, 3380 forinton zárt. A nagyok közül mégis a Mol volt a nap vesztese. Az olajpapírt a zárásban egészen 16 900 forintig pofozták le, ami 2,3 százalékkal marad el a hétfői záróértékhez képest.
A kimutatható forgalmat generáló kisebbeknél az E-Star közel másfél százalékkal, 6800, míg az Appeninn 0,4 százalékkal, 463 forintra rontott. Emelkedni tudott ellenben a Rába, a gépipari társaság részvényeire 0,7 százalékkal előző záróértékük felett, 574 forinton születtek az utolsó kötések. Az illikvid kispapíroknál öt százalék felett drágult a Nutex, a Pannon-Flax és a Csepel, míg az AAA Auto 15, a Freesoft 6,3, az Orco pedig 4 százalékkal zakózott.
Tovább tágult viszont az olló a prompt és a határidős BUX között, az idén decemberre kiírt kontraktus ugyanis fél százalékot meghaladó plusszal, 17 500 pontra javított, míg a 2012. decemberi határidő már 18 000 pontnál jár.
