BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Maradt még valami az optimizmusból

2011. október 12. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az EFSF-ről szóló szlovák parlamenti szavazás körüli bizonytalanságok, illetve Trichet rendszerszintű kockázatot emlegető szavai a nyitást követően még benyomták a piacot a negatív tartományba. Az ezt követő hullámvasutazásban viszont végül az emelkedés irányába mutató mozgás kerekedett felül, így a BUX 1,17 százalékkal előző záróértéke felett, 17 012 ponton végzett. A forgalom ezúttal sem volt acélos, összesen 12,5 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a pesti parketten.

A vezető papírok közül ezúttal a Richter teljesített a legjobban, a gyógyszerpapír 3,7 százalékkal, 34 300 forintra javított. Nem kellett szégyenkeznie a szektortárs Egisnek sem, amely 2,6 százalékkal, 16 270 forintra erősödött. Ebben szerepet játszhat az is, hogy a gyenge forint javítja az exportból származó bevételeket. A Mol részvényeire 1,3 százalékos felértékelődést követően 16 750 forinton születtek az utolsó kötések, mindezt úgy, hogy a nap során az olaj esett.

Az OTP ugyan megpróbálta a délután folyamán ostromolni a 3350 forintos szintet, ám végül ennél kissé lejjebb elért napi maximumáról lefordulva végül 3300 forinton zárt, 1,2 százalékkal emelkedve. Igaz, napi mélypontját jóval alacsonyabban, 3216 forinton ütötte a bankpapír jegyzése. A szektortárs FHB  nem remekelt, árfolyama 0,7 százalékkal, 515 forintra olvadt.

A nehezéket a blue chipek esetében a Telekom jelentette, amely egyedüli lemaradóként számottevő, közel 2,3 százalékos visszaeséssel, a zárás lekötése miatt napi mélypontján, 516 forinton végzett. A mérhető forgalmú kicsik közül az Appeninn 0,2, a Zwack 2, az E-Star pedig 0,4 százalékkal erősödött.

A Bumix ezúttal kevésbé maradt le nagy testvére mögött, 0,94 százalékkal, 1387 pontra javított.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet