A kedvező makroadatok és a pozitív eurózónás fejlemények hatására optimista hangulatban telt a kereskedés a világ és egyúttal a magyar tőzsdén is. A BUX a nyitást követően ugyan még megmártózott a negatív tartományban, ám onnan talpra állva késő délután hajrázni kezdett, a hétfőt így végül 3,2 százalékos pluszban, 16 815 ponton zárta. Igaz, a mozgáshoz nem párosult átütő erő, összesen az éves napi átlag kétharmadát jelentő 10,5 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a pesti parketten.
A vezető papírok közül a Mol teljesített a legjobban, az olajpapír 4,6 százalékkal, 16 530 forintra erősödött. Bár az OTP-re vonatkozó célárfolyamát mind a Raiffeisen, mind a Concorde alaposan visszavágta, a bankpapír a délelőtt ütött 3050 forintos mélypontról még kicsit felpattant, ám a nap nagy részét a vörös zónában töltötte. A kereskedés utolsó két órájában megbokrosodott és végül 3261 forintig vágtázott, ami 3,4 százalékos emelkedést jelentett.
A Richter ugyan 2,7 százalékos erősödéssel, 33 075 forinton végzett, a zárószakaszban azonban 33 350 forintos napi maximumáról húzták vissza. Szektortársa, az Egis csak kissé maradt le mögötte, 2,2 százalékkal, 15 850 forintra javított. A blue chipek közül ismét a Telekom volt a lemaradó, a távközlési papír 1,7 százalékos felértékelődése 528 forintos záróértéket jelentett.
A mérhető forgalmú kisebb papírok közül az Állami Nyomda 1,9 százalékkal, 708, a Rába a zárás felkötésének köszönhetően 5 százalékkal, 565, míg az E-Star 0,7 százalékkal, 6800 forintra javított. Esett azonban az Appeninn és a Pannunion, előbbi 0,4 százalékkal, 450, míg utóbbi fél százalékkal, 191 forintra. A pénteken 903 darab saját részvényt értékesítő, illetve a Zsiday Viktor cégelnök érdekeltségébe tartozó FX Plus Kft. által 1500 darabos vásárlást bejelentő Plotinus tegnap 1 százalékkal, 1820 forintra esett.
