BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eséssel indult a negyedév

2011. október 4. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eséssel indította a negyedik negyedévet a BUX, a mutató − a régiós indextársakhoz képest mérsékeltebb − 1,7 százalékos lejtmenettel, 15 509 ponton zárt. A délután folyamán ugyan a kedvező amerikai hírek pillanatnyi enyhülést hoztak, ám gyorsan elillant a remény. A mozgáshoz forgalom viszont egyáltalán nem párosult, összesen az éves átlag alig több mint feléért, 8,7 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a pesti parketten.

A vezető papírok közül az OTP-t büntették a leginkább a befektetők, a bank részvénye − a nemzetközi szektortársakkal együtt mozogva − csaknem 6 százalékkal, 3055 forintra zuhant, sőt délután 3040 forinton találta meg napi mélypontját a jegyzés. Eséssel végzett a Mol is, bár sokkal visszafogottabb léptékűvel, az olajpapír közel 1 százalékkal, 14 760 forintra rontott. A másik két blue chip ellenben emelkedéssel zárta a hétfőt, a Telekom 1 százalékkal, 494, míg a Richter 1,3 százalékkal, 30 350 forintra javított. Utóbbi szektortársa, az Egis ellenben beragadt előző, 14 750 forintos záróértékén.

Ismét nagyot rallyzott bárminemű hír nélkül a Biomedical, ezúttal 10,6 százalékkal, 7400 forintra. Ezzel a társaság 59,6 milliárdos kapitalizációja már a kisebbik gyógyszergyártó piaci értékének felét is meghaladja. A mérhető forgalmú kicsik közül 3,6 százalékkal, 6650 forintra gyengült az E-Star, a CIG Pannónia 1,4 százalékkal, 690 forintra rontott, míg a PannErgy és a Rába beragadt előző záró árfolyamán. Az orosz partnerével szorosabb együttműködést bejelentő AAA Auto 1, míg az AXA befolyásának ötszázalékos küszöb alá süllyedését közzétevő Orco 5 százalékkal drágult.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet