BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre kockázatosabbnak látja a piac a Morgan Stanley-t

2011. október 3. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Morgan Stanley (MS) kötvényeinek nemfizetésére köthető cds-ek árazása alapján már kevésbé hitelképes, mint a legtöbb amerikai, brit és francia bank, sőt lassan már annyira kockázatosnak tartják, mint a legnagyobb olasz hitelintézetet. A világ egyik legnagyobb brókerházát tulajdonló MS ötéves kötvényeire köthető cds-ek felára a CMA adatai alapján már elérte a 456 bázispontot, szemben a szeptember 15-i 305 bázispontos szinttel − írta a Bloomberg. Összehasonlításképpen az Intesa Sanpaolo nemfizetésére köthető biztosítások 405, míg az UniCreditéi 424 bázispontnál járnak.

A Moody\'s hitelminősítő részlegétől független elemzőosztály, a Moody\'s Analytics szerint az MS cds-einek árazása arra utal, hogy a befektetők úgy látják, a befektetési bank besorolása az elmúlt hónapban Ba2-re esett az augusztusi Ba1-hez képest (azaz a cds-felár ennek a minősítésnek felelne meg). Ezzel szemben a Moody\'s Investors Service hivatalosan ennél 6 fokozattal magasabb, A2 besoroláson tartja nyilván a társaságot. Ez szépen összecseng azzal az utóbbi időben egyre szélesebb körben hangoztatott piaci véleménnyel, miszerint a cds-árazás − a volatilitás ellenére is − megbízhatóbb fokmérő, mint a piacot csak nagy lemaradással követő hitelminősítők besorolása. Ugyan az MS cds-felárai 2009 márciusa óta nem tapasztalt magasságba szöktek, a jelenlegi szint még mindig jócskán elmarad a 2008 októberében elért historikus csúcstól. Akkor 1300 bázispontos csúcsra futott a kockázati felár.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet