BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb hajókat vesz a Balatonra az EastCraft

2011. szeptember 13. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miután a forgalom a tervezettnél is nagyobb mértékben, mintegy 40 százalékkal nőtt, több mint 100 millió forintos beruházással újabb négy hajót vásárol a Balaton egyik legnagyobb charterflottáját működtető EastCraft Kft. − erősítette meg lapunk információit Helmeczi Rozália ügyvezető igazgató. Ezzel párhuzamosan döntés született arról, hogy Balatonkenese és Balatonfüred után telephelyet létesítenek Balatonfűzfőn is. Helmeczi elmondta, idén, ugyancsak mintegy 100 millió forintért, négy hajót vettek, miután az előfoglalások alapján 30 százalék körüli forgalomnövekedéssel kalkuláltak. A nyár közepén beköszöntő hűvös, szeles idő azonban újabb vitorlázni vágyó vendégeket hozott. Mintegy 30 százalékuk volt külföldi, elsősorban osztrák és német. A főszezonban gyakran elfordult, hogy nem tudtak hajót adni. Úgy tűnik, az utószezon is sikeres lesz, hiszen a jelenleg még csak 11 hajóból álló flotta kapacitásának jelentős részét már lekötötték. Az először tavaly tavasszal, mindössze hat hajóval vitorlát bontó társaság idei nettó árbevétele várhatóan megközelíti a 200 millió forintot. Az ügyvezető igazgató közölte, jövőre további jelentős, az ideihez nagyjából hasonló forgalomnövekedést terveznek.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet