BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ott folytatták a tőzsdék, ahol abbahagyták

2011. július 27. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hétfői, általános gyengülést hozó nap után a főbb nyugat-európai és a tengerentúli tőzsdék irányadó indexei felemás teljesítményt mutattak kedden. Míg London és Frankfurt hajszálnyi erősödéssel tudott zárni, addig Párizsban jelentősebb mínuszban állt az index este. A befektetőket több, csalódást keltő gyorsjelentés is óvatossá tette, az emelkedő olasz és portugál hozamok pedig ugyancsak nem adtak okot a bizakodásra. A Ford, a BP, a 3M vagy a Netflix gyenge eredményeinek lelombozó hatását tetézte, hogy az amerikai újlakás-értékesítések váratlan visszaesést mutattak júniusban. Mindennek hatása a pénzintézetek többnyire lefelé tartó árfolyamaiban is érvényesült, ezzel együtt a defenzív papírok − mint a távközlési és szolgáltatói profilú társaságok részvényei − viszonylag jól szerepeltek. A piacot az amerikai adósságplafon körüli politikai patthelyzet is visszafogja; ugyanis ahhoz, hogy az USA ne kerüljön zavarba az esedékes kifizetésekkel, az államadósság-plafon emeléséről szóló rendeletnek egy hét múlva már érvényben kellene lennie. Azért jó hírek is jöttek a hét második napján, míg az európai befektetők kockázatéhsége enyhe emelkedést mutatott, addig az Egyesült Államokban a tengerentúlon különösen fontos fogyasztói hangulat javult jócskán júliusban. Mindazonáltal lapzártánk idején a jelentősebb New York-i indexek is felemás képet mutattak: míg a Dow Jones IA és az S&P−500 mutató lefelé tartott, addig a Nasdaq erősödni tudott − utóbbi annak ellenére is, hogy a Standard & Poor\'s rontott a Google besorolásán. Az arany határidős jegyzése kismértékben tovább emelkedett, de ezúttal az olaj irányadó határidős jegyzése is nőtt New Yorkban és ismét 100 dollár fölé kúszott.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet