BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A nehezén már túl vagyunk?

2011. július 13. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Délelőtt tovább eszkalálódott a devizapiacon hétfőn kirobbant pánik, a forint gyengült az euróval szemben, a frank árfolyama ismét új történelmi csúcsot döntött kedden. Rossz hangulatban folyt a kereskedés a piacon, de bizonyos devizákat − így a kanadai és ausztrál dollárt − nem érte el a pánik. Ez pedig arra utalhat, hogy az euró hajtotta folyamat valószínűsíthetően nem terjed szét globálisan − mondta lapunknak Csajbók Róbert, az ING devizapiaci üzletkötője. Délután némi megnyugvás köszöntött be; a legrosszabbon vélhetően túl vagyunk − tette hozzá. Fél öt után az eurót 268,50, a svájci frankot 230, a dollárt pedig 192 forinton jegyezték; az euróért 1,1660 frankot kértek. A következő napokban továbbra is az euróövezet adósságválságáról szóló hírek határozhatják meg a kereskedés irányát, de a trader szerint úgy tűnik, egyelőre nem folytatódik a gyengülési hullám. A meghirdetett, ötvenmilliárd forintos mennyiségre kétszeres lefedettséggel válaszoltak az elsődleges forgalmazók az aukción. Az elfogadott hozamok 5,75 százalékos átlaga az egy héttel korábbit 6, a hétfői másodpiaci benchmarkot 5 bázisponttal múlta alul. Többnyire jelentősebb mértékben nőttek a referenciahozamok az állampapírok bankközi piacán.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet