Délelőtt tovább eszkalálódott a devizapiacon hétfőn kirobbant pánik, a forint gyengült az euróval szemben, a frank árfolyama ismét új történelmi csúcsot döntött kedden. Rossz hangulatban folyt a kereskedés a piacon, de bizonyos devizákat − így a kanadai és ausztrál dollárt − nem érte el a pánik. Ez pedig arra utalhat, hogy az euró hajtotta folyamat valószínűsíthetően nem terjed szét globálisan − mondta lapunknak Csajbók Róbert, az ING devizapiaci üzletkötője. Délután némi megnyugvás köszöntött be; a legrosszabbon vélhetően túl vagyunk − tette hozzá. Fél öt után az eurót 268,50, a svájci frankot 230, a dollárt pedig 192 forinton jegyezték; az euróért 1,1660 frankot kértek. A következő napokban továbbra is az euróövezet adósságválságáról szóló hírek határozhatják meg a kereskedés irányát, de a trader szerint úgy tűnik, egyelőre nem folytatódik a gyengülési hullám. A meghirdetett, ötvenmilliárd forintos mennyiségre kétszeres lefedettséggel válaszoltak az elsődleges forgalmazók az aukción. Az elfogadott hozamok 5,75 százalékos átlaga az egy héttel korábbit 6, a hétfői másodpiaci benchmarkot 5 bázisponttal múlta alul. Többnyire jelentősebb mértékben nőttek a referenciahozamok az állampapírok bankközi piacán.
