BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz híreket kaptak a tőzsdék

2011. július 7. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A keddi felemás teljesítmény után szerdán már egyöntetűen gyengüléssel zártak a főbb nyugat-európai részvénypiacok, ha nem is volt jelentős a mínusz. A Stoxx 600 indexben hétnapos nyerő széria szakadt meg a 0,3 százalékos gyengüléssel. A legnagyobb mértékben a pénzintézeti szektorban csökkentek az árfolyamok, különösen a portugál és olasz bankokat viselte meg a Moody\'s előző esti lépése, amellyel leminősítette Portugáliát. Az eurózónás adósságválság mellett az sem javított a hangulaton, hogy a kínai központi bank idén harmadszor, ezúttal 0,25 százalékponttal növelte az irányadó kamatlábat. Mindemellett a tengerentúlról érkezett, a várakozásoknál kedvezőtlenebb szolgáltatóipari makroadat is lefelé hatott. Nagyjából ezek határozták meg a New York-i befektetők miliőjét is, a rossz kezdetet követően azonban lapzártánk idején az indexek már óvatos emelkedést mutattak. Annak ellenére is, hogy a banki részvények itt is zömmel olcsóbbak lettek. Az autógyártók többségének árfolyamát ugyanakkor kedvezően befolyásolta a Morgan Stanley jegyzete, amely szerint az észak-amerikai autóipari részvények vonzereje megnőtt, így az egész szektor besorolásán javított − igaz, a pénzintézet elemzői immár a GM-et tartják az első számú favoritnak a korábbi kedvenc Forddal szemben. A bizonytalanságot a dollár erősödése és az arany irányadó, augusztusi határidős jegyzésének jelentős, közel 20 dolláros emelkedése is jelezte − miközben a nyersolaj árfolyama a globális gazdaság kilátásaival kapcsolatos aggályok ismételt felerősödésének hatására lefelé tartott. A következő napokban továbbra is az eurózónából érkező információk, illetve az egyesült államokbeli munkaerőpiacról várható fontos adatok befolyásolhatják elsősorban a kereskedést az elemzők szerint.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet