A jelentősebb nyugat-európai tőzsdeindexek 1 százalék körüli emelkedéssel zárták a csütörtöki kereskedést. A nyitás gyengélkedését követően a New York-i értéktőzsde főbb mutatói is masszívabb pluszokba küzdötték föl magukat a szerdai egy helyben toporgást követően. Az európai börzék többnapos vesszőfutása véget érni látszott csütörtökön, miután a nyersanyagcégek papírjainak vezérletével ismét emelkedésnek indultak az árfolyamok. Jól teljesítettek a német autóipari papírok is, miután a BMW egy újabb brit beruházást jelentett be. Ugyanakkor a banki papírok inkább lefelé tartottak. A vállalati eredmények és mérlegek bizakodóvá teszik az embert, és ha valamilyen megoldás születne a görög problémára is, akkor a piacok tovább kúszhatnának fölfelé − idézte a Reuters Bill Dinning, az Aegon vezető stratégájának véleményét. A csütörtöki teljesítmény nagyobb részét az indexek a délutáni ECB-kamatdöntés után érték el. A döntést követő kommentben elhangzott, júliusi kamatemelést valószínűsítő szavakkal és a gyenge tengerentúli munkaerő-piaci számokkal szemben segíthette az emelkedést a váratlanul kedvező képet mutató amerikai külkereskedelmi mérlegadat, ahogyan az előző esti, megnyugtató Fed-elnöki beszéd is. A londoni Footsie 0,8, a frankfurti DAX 1,4, a párizsi CAC−40 index pedig 1,1 százalékkal jutott előző napi zárószintje fölé. A jó amerikai külkeradatra a dollár erősödött, de az arany és az olaj árfolyama is emelkedett. Nem meglepő, hogy ezek után a nyersanyag- és energiacégek részvényei is drágultak a tengerentúlon. Az emelkedés véget vethet egy hosszabb lefelé tartó trendnek; az S&P−500 a mögöttünk hagyott hat tőzsdei kereskedési napon majd 5 százalékot veszített értékéből. Márpedig az S&P−500 cégeinek eredményei idén átlagosan 20 százalékkal is javulhatnak a Bloomberg szerint, közel 10 százalékos árbevétel-növekedés mellett.
