Erőt gyűjtött a forint a pénteki és hétfői gyengülés után; a tegnapelőtt esti 271 forintot közelítő euróárfolyamot követően kedden 269 forint alatt is járt a jegyzés. Az eurónak és a feltörekvő devizáknak is jót tett, hogy alábbhagyott az európai adósságválsággal kapcsolatos aggodalom, a forint pedig a régiós devizákhoz képest is felülteljesített − mondta el Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank treasury üzletkötője. Az euróért 268,90, a dollárért 191,60, a svájci frankért pedig 216,55 forintot kértek a devizapiacon, míg az eurót 1,4115 dolláron jegyezték késő délután. A következő napokban hatással lehet a forint árfolyamára a devizahitelesek megsegítésének ügyében a legutóbbi információk szerint csütörtökön várható bejelentés is. Bár önmagában várhatóan nem lesz nagy befolyása, más negatív hírekkel együtt azonban gyengülést idézhet elő a forintnál. A meghirdetett 50 milliárdos mennyiségre 159,9 milliárd forint ajánlattömeggel válaszoltak a három hónapos dkj-k aukcióján. Az elfogadott hozamok 5,90 százalékos átlaga 1 bázisponttal kisebb az egy héttel korábbinál, de a hétfői másodpiaci benchmarkot 7 bázisponttal haladja meg. Többnyire kisebb mértékben, 1−7 bázisponttal emelkedtek a referenciahozamok az állampapírok másodpiacán.
