BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az euró rántotta magával a forintot

2011. május 24. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Gyengüléssel indult a forint a hétnek. A görög, spanyol, olasz és portugál gondok hatására az euró beszakadt, kéthavi mélypontra esett a dollárral szemben, a svájci frankkal szemben pedig új történelmi mélypontot állított be. A forint az ezen információk hatására gyengülő kockázatviselési hajlandóság hatására lett olcsóbb, a devizahitelesek megsegítéséről szóló pénteki magyarországi megállapodás nem befolyásolta az árfolyamot − mondta el Bámli Károly, a Commerzbank treasury-üzletkötője. Délután négy óra után az euróért 270,75, a svájci frankért pedig 218,53 forintot kértek, míg az eurót 1,4040 dolláron jegyezték. A dollár annak ellenére is erősödni tudott az euróval szemben, hogy az ázsiai központi bankok stratégiai okokból tartalékaik mind nagyobb részét teszik át dollárból euróba. A trader szerint a következő napokban 268,50 és 271,50 forint közötti euróárfolyam valószínűsíthető, 215 forintos, illetve az alatti frankárfolyamra azonban rövidebb távon nem sok esély van. Felemásan változtak a referenciahozamok az állampapírok bankközi piacán; míg a rövid oldalon stagnáltak, illetve minimálisan mérséklődtek a benchmarkok, éven túl határozottan emelkedtek.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet