A jelentős európai tőzsdéken jó hangulatban folyt a kereskedés és a kockázatvállalási kedv is visszatért a keddi esés után, igaz, az amerikai piacok nyitása után mérséklődött az optimizmus. A nap végén a londoni FTSE−100 0,77 százalékkal, a frankfurti DAX 1,06 százalékkal, a párizsi CAC−40 pedig 0,75 százalékkal múlta felül a keddi záráskor mutatott értékét. Különösen nagyot, 7,43 százalékot erősödött a Morgan Stanley által felülsúlyozott Alcatel-Lucent mobilgyártó Párizsban. Londonban az elmúlt napokban erősen beadott chipgyártó, az ARM Holdings papírjai 6,79 százalékkal lettek drágábbak. Az amerikai piacnyitásig jól szerepeltek a londoni pénzügyi papírok is, a frankfurti tőzsdét pedig elsősorban az autógyártók húzták felfelé: a Volkswagen 3 százalékot erősödött. Pluszban nyitottak az amerikai tőzsdék is − a Dow Jones Industrial Average és az S&P−500 is fél százalék körüli emelkedéssel indított −, a kezdeti előnyt azonban gyorsan elvesztették az indexek. A nap legfontosabb gyorsjelentésével előálló JPMorgan ugyan jelentős profitnövekedésről számolt be, ám az árbevétel és az ingatlanpiaci leírások is csalódást keltően alakultak. Az amerikai pénzügyi részvények közül mégis a Wells Fargo bukta a legnagyobbat, 1,59 százalékot. Az amerikai kiskereskedelmi forgalom kilenc hónapja nem bővült ilyen csekély mértékben, mint ahogyan azt a szerdán közzétett adat mutatja, ráadásul a piac a tegnap éjjeli, a költségvetési kiadáscsökkentéseket részletező Obama-beszédre, valamint a ma közzéteendő Beige Bookra várt, ami szintén visszafogta a bikákat. A közelmúltbeli áresés után a tegnapi optimizmusban újra drágább lett az olaj − a Brent hordója ismét 122 dollár fölé emelkedett − és arany is drágult, egészen 1458,10 dollárig.
