BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Röpködtek a mínuszok a tőzsdéken

2011. április 13. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vezető nyugat-európai tőzsdék jelentős gyengüléssel zártak kedden. Londonban, Frankfurtban és Párizsban egyaránt másfél százalék körüli mértékben veszítettek az előző napon elért értékeikből az irányadó indexek. Mindez azt jelentette, hogy a Footsie ismét 6000, a CAC−40 index pedig újra 4000 pont alá süllyedt. A szektorok között a leggyengébb szereplők között az energia- és bányacégek voltak. A tengerentúlon sem volt éppen rózsás a helyzet, lapzártánk idején a New York-i értéktőzsde fontosabb mutatói 1 százalék körüli gyengülést jeleztek. Az energiaszektor képviselőinek árfolyama itt is lejtőre került, de a technológiai és banki papírok is gyengültek. Ez azonban nem csoda, tekintettel arra, hogy a Goldman Sachs alaposan, 80-ról 32 centre vágta vissza a Morgan Stanley második negyedéves részvényenkénti nyereségére vonatkozó prognózisát. A szektorból szerdán a JP Morgan jelentkezik negyedéves gyorsjelentésével, a Bank of America pénteken, a Citigroup pedig a jövő hétfőn ismerteti a legutóbbi negyedévben elért eredményeit. A lefelé mutató irányt több hír is támogatta. A japán nukleáris válság súlyosbodása mellett az Alcoa vártnál gyengébb árbevételi számai sem dobták föl a hangulatot. Bár az amerikai alumíniumipari óriás a vártnál jobb nyereségről számolt be, az árbevétel elmaradt az elemzők várakozásaitól. Az USA külkereskedelmi mérlege pedig a vártnál nagyobb hiányt mutatott februárban. Mindemellett az arany és az olaj jegyzése egyaránt csökkent: a nemesfém mérvadó határidős jegyzése 1455 dollárig, míg a fekete arany árfolyama 107 dollár alá süllyedt New Yorkban. Az olaj árcsökkenése ráadásul úgy ment végbe, hogy Szaúd-Arábia bejelentette, jelentősen csökkenti a kitermelést az igények várt szinttől való elmaradása miatt.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet