BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beragadt a forint árfolyama

2011. április 11. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kitart a jó hangulat a forintpiacon; a magyar deviza eurójegyzése kisebb erősödést követő korrekció után péntek délután szinte hajszálpontosan az előző napi szinten állt. Reggel még úgy tűnt, hogy tovább is erősödhet a forint, miután rövid ideig 264 alatt jegyezték az eurót. Ez azonban nem tartott sokáig, hamarosan 264,80-ig emelkedett az árfolyam − mondta el Csajbók Róbert, az ING devizapiaci üzletkötője. Délután négy óra után egy euró 263,75, egy svájci frank 200,50, egy dollár pedig 182,80 forintot ért. A kereskedő szerint az euró/forint a 262 és 265 közötti szinten beragadt, várakozásai szerint a jövő hét elején sem igen mozdul majd ki ebből a sávból a magyar deviza. A jelek szerint a kedvező miliő áprilisban is kitarthat − fűzte hozzá. A dollár gyengült az euróval és a forinttal szemben is. Az euró dollárjegyzése nem annyira a csütörtöki ECB-kamatemelés hatására, mint inkább az egyelőre eredménytelen tengerentúli költségvetési vita következtében emelkedett. Amennyiben azonban alku születik a demokraták és republikánusok között, úgy a zöldhasú is visszaszerezhet valamennyit erejéből. Míg a rövid oldalon stagnáltak, a hosszabb lejáratoknál 3−5 bázisponttal mérséklődtek a referenciahozamok az állampapírok másodlagos piacán.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet