A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe egész napos gyengélkedés után 0,8 százalékos mínuszban fejezte be a hétfőt. Óvatos nemzetközi befektetői hangulatban a magyar index a térségben alulteljesítő volt, igaz, így is közel másfél százalékos mínuszból tért vissza gyakorlatilag a kereskedés utolsó percében. A BUX 22 850 ponton tartózkodott öt óra után, miután nem sokkal korábban még napi mélypontján, több mint száz ponttal alacsonyabb értéken, 22 740 pont környékén állt. A forgalom a 10 milliárd forinttól is elmaradt. A kisebb papírok teljesítményét tükröző BUMIX index viszont két tized százalékkal meghaladta a péntek délután elért szintet. A vezető papírok mindegyike veszített árfolyamából, a legnagyobb mértékben, több mint 1 százalékkal az OTP Bank részvénye lett olcsóbb. A bankrészvény 5620 forinton cserélt gazdát a zárásban, de napközben ennél mélyebben is járt. A Mol papírja sem teljesített sokkal jobban, az olajcég jegyzése 1 százalékkal, 23 550 forintig ereszkedett - igaz, a zárás előtt nem sokkal még 23 305 forinton forgott. Az olajpapír árfolyama hétfőn reagálta le azt a hírt, miszerint Mosonyi György április végén lemond a Mol Nyrt. vezérigazgatói pozíciójáról, igazgatósági tisztségéről és a vállalat operatív irányításában nem vesz részt a jövőben. Az MTelekom fél százalékot valamivel meghaladó gyengüléssel, 589 forinton fejezte be a napot, míg a Richter nem egészen két tized százalékkal, 37 500 forintig süllyedt. Az Egis viszont fél százalék körüli drágulást ért el a nap végére. A nap egyik legjobban teljesítő papírja a CIG Pannónia volt, amelynek jegyzése 2,5 százalékkal emelkedett. Az E-Starral is jól járhattak a befektetők, az egykori RFV árfolyama másfél százalékkal emelkedett. Az econet.hu és a KEG viszont 2 százalék körül veszített árából.
