BUX 138332.72 -0,83 %
OTP 44580 -0,76 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megviselte a forintot a spanyolnátha

2011. március 10. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Izgalmasan indult a reggel a devizapiacokon csütörtökön: az euró/dollár árfolyamot nem tartotta meg a szerdán még működő 1,3860-as támasz, és rögtön 1,38050-ig esett a keresztárfolyam. Az euró megítélésének rosszat tett, hogy a Moody's leminősítette Spanyolországot, ez pedig a forint árfolyamát is megviselte. Az euró jegyzése előbb 274 forint közelébe emelkedett, majd 273 forint alá süllyedt, délután négy óra után pedig 273,30 forintot kértek a közös európai devizáért. Ekkor egy dollár 197,70, egy svájci frank pedig 212,10 forintot ért. Nem kedvez a forintnak a jegybank és a gazdasági kormányzat között továbbra is fönnálló konfliktus sem - utalt Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizapiaci üzletkötője Simor Andrásnak a HVG-ben megjelent, az inflációs veszélyt hangsúlyozó írására. Összesen közel négyszeres lefedettség mellett keltek el a 3, 5 és 10 éves államkötvények az ÁKK aukcióján, a meghirdetett 45 milliárdos mennyiséget végül 65 milliárd forintra emelte az államadósság-kezelő. A hozamok átlaga sorrendben 6,92, 7,31, illetve 7,44 százalék lett, ami 6, 2, illetve 5 bázisponttal magasabb a szerdai másodpiaci benchmarknál. Többnyire kisebb hozamemelkedést regisztráltak a másodlagos állampapírpiacon is.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet